Instagram Engellenenler Listesine Nasıl Ulaşılır?
Instagram Engellenenler Listesine Nasıl Ulaşılır?

Instagram uygulamasında bir kullanıcıyı engellemek mümkündür. Bu işlemi kolay bir yolla gerçekleştirebilirsiniz. Peki, engellediğiniz kullanıcılara Instagram uygulamasında nasıl ulaşılabilirsiniz? Engellenen kullanıcılar, sadece sizin görebildiğiniz bir bölüme kaydedilir. Bu listeye ulaşabilmek için öncelikle Instagram uygulamasına giriş yapmalısınız.

Ardından profilinizin olduğu kısma tıklamalısınız. Profilinize girdiğinizde sağ üst köşede bulunan üç nokta simgesine tıklamanız gerekmektedir. Daha sonra bu bölümden hesap seçeneğine tıkladığınızda, en altta engellenen hesapları görebilmeniz mümkündür. Bahsettiğimiz ınstagram engellenen listesine ulaşma yolu android sisteme sahip olan cihazlar için geçerlidir. İos işletim sistemine sahip bir cihaz kullanıyorsanız, uygulamada engellenen listesini görebilmek için, profil sayfanız da profili düzenle kısmının yanında bulunan ayarlar seçeneğini görürsünüz. Bu seçeneğe tıkladığınızda aşağı doğru gelerek, engellediğiniz kullanıcıları görebilmeniz mümkündür.

Instagram’da Bir Kullanıcı Nasıl Engellenir?

Instagram uygulamasında sizi rahatsız eden veya hesabınızı görmesini istemediğiniz kullanıcıları çok kolay bir şekilde engelleyerek, hesabınızdan uzak tutabilmeniz mümkündür. Peki, ınstagram’da bir kullanıcı nasıl engellenir?

Instagram’da engelleme işlemi Android ve iOS işletim sistemine sahip telefonlar için aynı şekilde yapılmaktadır. Öncelikle engellemek istediğiniz kullanıcının profil sayfasına girmelisiniz. Daha sonra ilgili profilin sağ üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine dokumanız gerekmektedir. Buraya tıkladığınızda engelleme seçeneğini görebilirsiniz. Engelleme işlemini onayladıktan sonra kullanıcı hesabınızdan engellenmiş olacaktır. Eğer daha sonra hesap engelini kaldırmak isterseniz, aynı yolla bu sefer engellemeyi kaldır demeniz gerekmektedir.

İlginizi çekebilir: İnstagram takipçi satın al

Instagram’da Bir Kullanıcı Engellendiğinde Ne Olur?

Instagram’da engellediğiniz bir kullanıcı asla profilinize erişim sağlayamaz. Uygulama üzerinde hiçbir şekilde sizinle iletişim kuramaz. Ayrıca sizin paylaşımlarınızı göremez ve siz engeli kaldırmadığınız sürece sizi takip edemez ve takip isteği gönderemez. Engellmenmesi devam eden bir kullanıcıyı, engeli kaldırmadığınız sürece göremezsiniz.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip