Instagram Profili Nasıl Gizlenir?
Instagram Profili Nasıl Gizlenir?

Instagram profilinizi gizlemek oldukça basit adımlardan oluşmaktadır. Yazımızı okuyarak bu adımları öğrenebilirsiniz. Instagram profilinizi gizlemek için ilk yapmanız gereken Instagram profilinize giriş yapmaktır. Giriş yaptıktan sonra profil resminize tıklayarak kendi sayfanızı açın. Ardından ekranın sağ üst kısmında bulunan üç çizgi sembolüne tıklayarak en altta yer alan ayarlar butonuna tıklayın. Ayarlar butonuna tıkladığınızda karşınıza ayarlar menüsü çıkacaktır. Bu menüde ikinci sırada yer alan gizlilik butonuna tıklayın. Tıkladığınızda açılan yeni sekmede ilk sırada gizli hesap yazılı olan bir buton bulunuyor olacaktır. Bu butona tıklayıp mavi tiki aktif hale getirdiğinizde hesabınız gizli bir hesap olacaktır.

Instagram Profili Neden Gizlenir?

Instagram’da eğer profilinizi başka tanımadığınız kişilerin görmesini istemezseniz profilinizi gizleyebilirsiniz. Bu sayede rahatsız edici mesajlar ve yorumların da önlemini alabilirsiniz. Instagram’da profili gizlemenin bir diğer nedeni de tanımadığınız kişilerin fotoğraflarınızı kullanma gibi bir amacı olabilir. Sizler de gizli profil kullanarak bu amacın önüne geçebilirsiniz. Instagram profilinizi gizlediğiniz zaman sizi takip etmeyenler fotoğraflarınızı görmeyeceklerdir. Sadece takip edilen sayısını, gönderi sayınısını, takipçi sayısını ve Instagram biyografi kısmına yazdıklarını göreceklerdir. Daha fazla bilgi almak isterlerse de size takip isteği atmak zorunda kalacaklardır. Sizler de eğer o profilin sizi takip etmesini istemezseniz, bu isteği silerek onun sizi takip etmesini engelleyebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: İnstagram takipçi satın al

Instagram Profili Gizlemenin Avantajları Nelerdir?

Instagram profilinizi gizlemeniz demek profilinizi kendinizin yönetmesi demektir. Örneğin, sizi kimin takip edeceğine siz karar verirsiniz. Size kimin yorum yapacağına, kimin mesaj atabileceğine, kimin fotoğraflarınızı görebileceğine her zaman siz karar verirsiniz. Aynı zamanda sizin tanımadığınız kişilerin sizleri takip etmesine engel olacağınız için profilinizdeki fotoğraflar çalınamayacak ve fotoğraflarınızı kullanarak başka bir fake hesap açılmayacaktır.

Instagram

Instagram takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Twitter

Twitter takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Tiktok

Tiktok takipçi satın al garantili ve gerçek takipçiler ile en hızlısı burada!

Sipariş Takip